Zioła na nietrzymanie moczu. Siedem ziół, które pomogą na nietrzymanie moczu

3 dni temu 5
Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.

Zioła na nietrzymanie moczu: krwawnik

Krwawnik pospolity rośnie na terenie całej Polski. Ma szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej, ponieważ zawiera flawonoidy, cholinę, olejki eteryczne, witaminę C, a także potas.

W przypadku nietrzymania moczu z pewnością sprawdzą się kąpiele z dodatkiem krwawnika, który wspiera prawidłowe ukrwienie pęcherza. Poza tym działa moczopędnie. Strumień moczu powinien być zatem większy, a zarazem niepoprzedzony silnym parciem.

Zioła na nietrzymanie moczu: skrzyp polny

Skrzyp polny jest również pospolitą rośliną o niezwykłych właściwościach. Głównie znamy jego działanie pobudzające wzrost włosów. Skrzyp okazuje się jednak być pomocny także przy nietrzymaniu moczu, zwiększając jego wydalaną objętość.

Na jego właściwości moczopędne wpływa wysoka zawartość flawonoidów. Skrzyp jest polecany także przy zapaleniu pęcherza czy kamicy nerkowej.

Tutaj przeczytasz natomiast, czy nietrzymanie moczu to nadal temat tabu. W końcu to problem, który dotyczy milionów Polek.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Zioła na nietrzymanie moczu: tasznik

Tasznik pospolity dla rolników jest chwastem. Nie warto go jednak wyrzucać, tylko zasuszyć. Zawiera bowiem cenne składniki aktywne (aminokwasy, flawonoidy, olejki eteryczne, witaminy), które pozytywnie działają na organizm.

W Europie tasznik jest wykorzystywany głównie jako lek diuretyczny, zwiększający objętość moczu podobnie jak skrzyp polny i krwawnik. Poza tym zgodnie z medycyną ludową tasznik pomaga przy obfitych miesiączkach.

Zioła na nietrzymanie moczu: pokrzywa

Pokrzywa to kolejna roślina polecana przy nietrzymaniu moczu. Z ziela i korzenia przygotowuje się nie tylko napary, ale też odwary. Pomagają zmniejszyć ból podczas oddawania moczu, zwiększając też jego strumień. Działając moczopędnie, pokrzywa wspiera usuwanie toksyn z organizmu.

Smak i zapach herbaty z pokrzywy może być nieprzyjemny dla niektórych osób, dlatego warto do niej dodać plasterek cytryny. Tutaj z kolei przeczytasz o minusach picia pokrzywy. Nie jest dla wszystkich.

Zioła na nietrzymanie moczu: mniszek lekarski

Ziele oraz korzeń mniszka lekarskiego (mniszka pospolitego, dmuchawca) są często polecane przy chorobach układu moczowego. Przede wszystkim działają moczopędnie. Zwiększają aktywność kłębków nerkowych.

Te właściwości zawdzięczają fenolom, saponinom, terpenom, taninom, a także antranoidom. Z mniszka lekarskiego najlepiej przygotować napar.

Zioła na nietrzymanie moczu: kwiat lipy

Wiele osób może zaskoczyć ta informacja, jednak przy nietrzymaniu moczu może pomóc także napar z kwiatów lipy. Podobnie jak pozostałe rośliny zawiera flawonoidy, fitosterole, a także kwasy organiczne i sole mineralne, które pomagają zwiększyć objętość moczu. Poza tym działa bakteriobójczo oraz grzybobójczo. Z tego względu napar z lipy sprawdzi się też przy wszelkiego rodzaju infekcjach.

Zioła na nietrzymanie moczu: zielona herbata

Zielona herbata wykazuje silne działanie moczopędne. Ma również właściwości bakteriobójcze, co będzie ważne w kontekście infekcji układu moczowego. Po zieloną herbatę warto sięgać na co dzień. Uważajmy jednak na działanie teiny, która podobnie jak kofeina pobudzi organizm.

Przeczytaj źródło